Rezervasyon
Yap
Hemen
Arayın
Rezervasyon
Yap
Hemen
Arayın
Başa

TARİH

Alp Paşa'nın Tarih Dolu Tarihi

GENEL BAKIŞ

Alp Paşa Otelleri, ana binaları 18. Yüzyılda, ek binaları ise 19. Yüzyıl başlarında inşa edilmiş konaklardan oluşmaktadır. Bu konaklar eski dönemlerde şehrin yöneticilerine ait olmakla birlikte birbirinden kıymetli konukların konaklamaları için kullanılıyordu. Osmanlı mimarisinin de yer aldığı binalarda aynı zamanda Helenistik dönem, Roma, Bizans ve Selçuk dönemlerinin de yapıları görülmektedir; bu da çok eski zamanlardan beri burada yerleşim olduğunu göstermektedir.

1995 yılında Mehmet Alp tarafından hassas bir şekilde restore edilen ve Alp Paşa Otellerini oluşturan bu binalar hem misafirleri hem de ziyaretçileri için adeta geçmişe açılan bir penceredir. Restorasyon sırasında eski yıkıntılar ve tarihi eserler bulunmuştur ve bunlardan bazıları şuanda Alp Paşa Otel bahçesindeki küçük müzede, diğerleri ise Antalya Müzesinde sergilenmektedir.

Misafirlerimizi Seviyoruz

20 yılı aşkın tecrübemizle misafirlerimize en iyi hizmeti sunmanın gururunu yaşıyoruz. Amacımız otelimize geldiğinizden andan itibaren sıcak, kaygısız ve rahatlatıcı bir atmosfer içerisinde konaklamanızın sadece zevkli geçmesi değil aynı zamanda en çılgın beklentilerinizin de ötesine geçebilmektir. Sürekli otelimizi tercih eden sadık bir misafir grubunun yanı sıra misafir yorumlarının bize söz bırakmadığı çok sayıda web sitesinde her zaman için ilk 10 arasında yer almamız bunu kanıtlar nitelikte.

Mükemmel Konum

Bütün butik otellerimiz Antalya’nın eski ve tarihi kalbi sayılan sessiz, romantik ve otantik Kaleiçi semtinde bulunuyor. Otellerimiz Antalya Şehir müzesine yaklaşık 1 km, Konyaaltı Plajlarına ise 1,5 km uzaklıkta yer alıyor. Mermerli plajı ise yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yivli Minare ve Üç Kapılardan 100 m uzaklıkta bulunan otelimiz şehrin en iyi dükkanlarının ve yeme-içme mekanlarının tam ortasında yer alıyor.

Güvenilir Rezervasyon

Online rezervasyon ücreti almadan sizlere en iyi fiyatları garanti ediyoruz. Sadece web sitemize özel fırsatlardan hemen faydalanabilmek için www.alppasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Odanızı ayırtmadan önce ya da ayırttıktan sonra 24 saat içerisinde başka bir yerde daha düşük bir fiyat bulursanız, o fiyata düşerek üzerine %10 daha indirim yapmayı garanti ediyoruz.Alp Paşa Hotel
Barbaros Mah. Hesapçı Sok. No: 30
Kaleiçi (Old Town) – Antalya

Otel Telefon: +90 (242) 247 56 76
Faks: +90 (242) 248 50 74

Tasarım ve Programlama
AJANSWEB