Rezervasyon
Yap
Hemen
Arayın
Başa

Politika ve Kurallarımız - Rezervasyon ve Otel Kuralları

REZERVASYON VE OTEL KURALLARI

» Otelimizin Yaz ve Kış sezonu hizmetlerinde değişkenlik ve farklılık bulunmaktadır.

» Konukların girişte kimlik ibraz etmesi mecburidir.

» Özel istekler müsaitliğe göre karşılanır. Garanti edilmez. Tüm özel taleplerin (ek yatak, bebek yatağı, çift kişilik büyük yatak, manzara ve vb.) karşılanması giriş günü müsaitlik durumuna bağlıdır ve bu taleplere ek ücret uygulanabilir.

» Otelimize evcil havyan kesinlikle kabul edilmez.

» Kötü hava koşullarında, açık havuz, deniz veya başka bir hizmetin kullanılamadığı durumlarda otel tarafından farklı bir alternatif sunulmayacaktır.

» Otelimizde bulunan bazı balkon, teras ve tırabzan yüksekliklerinin bir metrelik tavsiye edilen standardın altında olabileceğini lütfen unutmayınız. Bazı balkon korkuluklarının aralarındaki boşluklar 10 cm’in üzerindedir. Ayrıca bazı merdiven arası yükseklikler değişkenlik göstermektedir ve zeminler orijinal taşların yapısı gereği kaygan olabilmektedir. Bazı zeminler taşların yapısı gereği girintili ve çıkıntılıdır. Bu nedenle, balkon, teras ve koridorlarda müşterinin ekstra dikkatli olması ve çocuklarını asla yalnız bırakmaması gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Tarihi konaklarda hizmet verdiğimizden dolayı konakların orijinalliğini korumak için bu eksikliklerin giderilmesi mümkün değildir.

» Odalarda ve tüm kapalı alanlarda sigara içilmesi yasaktır. Açık alanlarda sigara kullanımı için ayrılmış bölümler mevcuttur.

» Restoranlarımıza terlik, şort ve atlet ile girilmesi yasaktır.

» Otelimizdeki havuzların kullanım kurallarına uyulması gerekmekte olup tüm alanlarda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir.

» Kredi kartındaki bilgilerin tutarsız olması ve şüpheli olması durumunda tesis rezervasyonu direkt iptal etme hakkına sahiptir.

» Restoran ve barlarda içecekler masaya servis yapıldığı gibi, misafirler kendileri de alabilir.

» 18 yaşından küçük misafirlerimize alkollü içecek servis yapılmamaktadır.

» Alkollü içecekler kahvaltı sırasında servis edilmemektedir.

» Misafirlerimiz kendi güvenlikleri için giriş esnasında ön büro tarafından verilen kol bantlarını taşımak mecburiyetindedirler.

» Otelimizin hiç bir alanında bebek bakıcılığı hizmeti verilmemektedir.

» Giriş saati 14.00’dır. Erken girişler ancak girişte otel müsaitliğine göre mümkün olabilir. Erken girişler ancak rezervasyon konfirmesinde belirtildiğinde garanti edilmektedir ve tam gün konaklama ücreti uygulanmaktadır.

» Çıkış saati 12.00’dır. Otel, çıkış saatinin aşılması durumunda misafirin eşyalarını odadan çıkarma ve/veya bir günlük konaklama ücretini misafirden alma hakkını saklı tutar.

» Otel odalarına ve diğer ortak alanlara resepsiyona ismi ve TCKN/geçerli kimlik belgesi bildirilen kişiler girebilir. Misafir ile beraber kalacak kişilerin önce resepsiyondan kayıt işlemlerini ve gerekli ödemeleri yapmaları gerekmektedir. Otel odalarında konaklayan tüm misafirlerin kimlik bilgileri yasal mevzuat gereği emniyet birimlerine otel tarafından bildirilmektedir. Misafir bu kişilerin dışında başka bir kişiyi odalara ve genel alanlara alamaz. Böyle bir durumda otel misafiri ve resepsiyonda kayıt işlemi yatırmayan kişiyi/kişileri otelden çıkarabilir. Ayrıca otel bu kişileri kolluk kuvvetlerine bildirecektir. Böyle bir durumda para iadesi yapılmaz.

» Misafir otelde konaklamaya başladığında kredi kartından veya nakit olarak depozito talep edebilir. Otel, misafirin konaklaması sırasında herhangi bir ekstra harcaması olduğunda, geç çıkış yaptığında, fazla kaldığında veya otele herhangi bir maddi zarar verdiğin bu depozitodan kesinti yapmaya yetkilidir.

» Değerli eşyaların odadalarda bulunan güvenlik kasasında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Odalarda veya otelin herhangi bir yerinde kaybolan para, mücevher veya değerli eşyalardan otel sorumlu tutulamaz. Güvenlik kasasının kullanımı günlük 2 Avro’dur.

» A'la Carte Restoranlar ücretli olarak hizmet verecektir.

» İçerde konaklama yapan misafir erken çıkış yapmak istemesi durumunda; kalan günler için para iadesi veya kalan günleri sonraki günlerde kullanması mümkün değildir.

» Otel odalarında kullanıma sunulan havlular sadece odalarda kullanım içindir ve havluların havuz etrafına veya plaja götürülmesi yasaktır. Havuzlarımızda havlu bulunmaktadır ve ücretsizdir. Plaj için havlu verilmemektedir.

» Konakladığınız süre boyunca araç anahtarınızı her zaman resepsiyona bırakmanız gerekmektedir. Anahtarı resepsiyona bırakılmayan araçlar polis tarafından çekilecektir ve masrafları araç sahibine aittir. Otel personeli veya üçüncü şahıslar nedeniyle aracınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasardan dolayı otel sorumlu tutulamaz.

» Hijyenik nedenlerden dolayı misafir odalarına dışarıdan yiyecek ve içecek çıkarılması yasaktır.

» Rezervasyon tutarına mini-barda bulunan ürünler, telefon kullanımı, çamaşır yıkama servisi, a la carte menü, güvenlik kasası kullanımı, içecekler vb. dahil değildir. Kullanımı durumunda bunlar ayrıca ücretlendirilecektir.

» Oda Kahvaltı konaklamalarda sabah kahvaltısı ücretsizdir. Bunun dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir. Tesiste verilen Oda Kahvaltı konaklamalar; çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Kahvaltı dahil rezervasyonlarda giriş günü alınacak kahvaltı ücrete tabidir. Otelde alınacak tüm içecekler ücretlidir.

» Yarım Pansiyon konaklamalarda, geçerli konsept saatlerinde: Sabah ve akşam yemekleri tesisin belirlediği alan ve saatlerde verilmektedir. Belirtilen hizmetler dışındakiler ayrıca ücretlendirilir. Yarım Pansiyon dahil rezervasyonlarda çıkış günü alınacak akşam yemeği ücrete tabidir. Otelde alınacak tüm içecekler ücretlidir. Öğle yemeği dahil olan konaklamalara çıkış günü öğle yemeği dahil değildir. Farklı konseptlerde yapılan rezervasyonlar için otelden bilgi alınabilir.

» Misafir, otel odalarını ve otel odalarında bulunan demirbaş envanterlerini özenle kullanmak zorundadır.

» Misafir, otel içerisinde ve çevrede oturanlara iyi niyet kuralları içinde davranmaya zorunludur.

» Misafir, otel odalarında kesinlikle tadilat vs. yapamaz.

» Misafir, konaklamasının sonunda, otel odasını aldığı şekilde, otele teslim etmek zorundadır. Keza otel odalarıyla birlikte teslim edilen demirbaşlar da alındığı şekilde otele teslim edilmediği takdirde, oluşan hasarların bedelinin otele ödenmesi zorunludur.

» Otel odalarının boşaltılması/tahliyesi gerektiği hallerde, odaların boşaltılmaması durumunda ortaya çıkacak zararlardan misafir sorumlu olacaktır.

» Misafir kendisi veya birlikte oturanların sağlığı için ciddi tehlike oluşturmayan kusurlardan dolayı, otel odasını teslim almaktan kaçınamaz, sözleşmeyi bozamaz ve rezervasyon tutarından indirim talebinde bulunamaz.

Alp Paşa Hotel herhangi bir aşırı doluluk, tadilat ve olağandışı durumda;

» Aynı bölgede Eşit Sınıfta bir otelde aynı şartlarda oda(lar) sağlayacaktır.

» İlave ücret uygulamadan o tesise ücretsiz transfer sağlayacaktır.

» Alp Paşa Hotel bu değişiklikten dolayı yasal olarak sorumlu olmayacaktır.

AÇIK YÜZME HAVUZU KURALLARI

» Havuzu sadece otel misafirleri kullanabilir.

» Can Kurtaran yoktur. Lütfen riskin size ait olduğunu bilerek havuzu kullanın.

» Havuzumuz sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında açıktır.

» Havuzumuzun maksimum derinliği 1.60cm seviyesindedir.

» 14 yaşından küçük çocuklar mayo ile ebeveynleri eşliğinde havuzu kullanabilirler.

» Dalmak, atlamak ve koşmak yasaktır. Misafirlerin nezaket kurallarına uygun davranmaları gerekmektedir.

» Havuz bölgesi kaygandır. Lütfen her zaman dikkat ediniz.

» Alkol veya uyuşturucu madde etkisinde olan kişilerin havuzu ve bahçeyi kullanmasına izin verilmez.

» Havuz çevresindeki ekipmanlara (şezlong, şemsiye, sandalye ve benzeri) rezervasyon yapılamaz.

» Otel odalarında kullanımınıza sunulmuş olan havlu ve bornozların havuz bölgesine ve plaja getirilmesi yasaktır.

» Lütfen değerli eşyalarınızı güvenlik kasasında muhafaza ediniz. Otel yönetimi otelin tüm alanlarında kaybolan değerli eşyalardan sorumlu değildir.

» Uzun saçlı olan kişiler yüzücü bonesi takmalıdır.

» Hijyenik nedenlerden dolayı, havuzu kullanmadan önce tüm misafirlerin duş alması rica olunur.

» Havuz bölgesine ve otelin diğer alanlarına dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.

» Havuz bölgesine evcil hayvan girmesi yasaktır.

» Herhangi bir bulaşıcı hastalığı, açık yarası veya cilt hastalığı bulunan kişilerin havuzu kullanmaları yasaktır.

» Açık Yüzme Havuzu Kuralları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

» Misafirler tüm risklerin onlara ait olduğunu bilerek havuzu ve havuz alanını kullanırlar ve Otel, otel olanaklarının kullanımı sırasında meydana gelebilecek herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.Alp Paşa Hotel
Barbaros Mah. Hesapçı Sok. No: 30
Kaleiçi (Old Town) – Antalya

Otel Telefon: +90 (242) 247 56 76
Faks: +90 (242) 248 50 74

Tasarım ve Programlama
AJANSWEB