Politika ve Kurallarımız

Otellerimiz için sitemiz veya satış ofisimiz üzerinden kolayca ve hızlı şekilde rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon çeşitlerimiz ve ödeme yöntemlerimiz aşağıdaki gibi bilgilerinize sunulmuştur.

Ödeme seçenekleri:

Web sitemiz

Visa veya MasterCard kredi kartı ile çevrimiçi ödeme

Satış Ofisimiz

*Visa veya MasterCard kredi kartı ile tarafınıza gönderilecek olan link üzerinden çevrimiçi ödeme

*Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme

Visa veya MasterCard kredi kartı ile ödemelerinizde; kredi kartınızın uluslararası ödemelere, çevrimiçi ödemelere, mail-order ödemelerine açık olması ve 3D Secure Code uygulamasına dâhil olması gerekmektedir. Detaylı bilgi ve değişiklik için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İptal ve iade koşulları fiyat kategorilerine göre veya yapılan özel teklife göre değişebilmektedir. Rezervasyonu tamamlamadan önce ilgili onay kutucuğunun yanındaki bağlantıdan mutlaka seçtiğiniz fiyat tipinin kendi özgün koşullarını okumanız önemle tavsiye ederiz.

İPTAL VE KESİNTİ MİKTARLARI

Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 7 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda yapılan ödemenin %5’i kesildikten sonra kalan tutar iade edilir.

Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 7 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmemesi durumunda herhangi bir para iadesi veya tarih değişikliği yapılmaz.

İptal edilen rezervasyonların iadesi 15 iş günü içerisinde yapılacaktır.

İadeler, ödeme yapanın kredi kartına veya banka hesabına yapılacaktır. Farklı bir hesaba yapılmayacaktır.

DEĞİŞİKLİK PROSEDÜRÜ

Yapılacak olan değişikliklerde, otelin müsaitlik durumu dikkate alınacaktır.

Rezervasyon değişikliklerinde; değişikliğin yapıldığı günün fiyat ve diğer şartları dikkate alınacaktır. Bir rezervasyon için en fazla 2 kez değişiklik yapılabilir. Değişiklik taleplerinin, giriş tarihinden minimum 15 gün önce otele bildirilmesi gerekmektedir.

» Otelimizin Yaz ve Kış sezonu hizmetlerinde değişkenlik ve farklılık bulunmaktadır.

» Konukların girişte kimlik ibraz etmesi mecburidir.

» Özel istekler müsaitliğe göre karşılanır. Garanti edilmez. Tüm özel taleplerin (ek yatak, bebek yatağı, çift kişilik büyük yatak, manzara ve vb.) karşılanması giriş günü müsaitlik durumuna bağlıdır ve bu taleplere ek ücret uygulanabilir.

» Otelimize evcil havyan kesinlikle kabul edilmez.

» Kötü hava koşullarında, açık havuz, deniz veya başka bir hizmetin kullanılamadığı durumlarda otel tarafından farklı bir alternatif sunulmayacaktır.

» Otelimizde bulunan bazı balkon, teras ve tırabzan yüksekliklerinin bir metrelik tavsiye edilen standardın altında olabileceğini lütfen unutmayınız. Bazı balkon korkuluklarının aralarındaki boşluklar 10 cm’in üzerindedir. Ayrıca bazı merdiven arası yükseklikler değişkenlik göstermektedir ve zeminler orijinal taşların yapısı gereği kaygan olabilmektedir. Bazı zeminler taşların yapısı gereği girintili ve çıkıntılıdır. Bu nedenle, balkon, teras ve koridorlarda müşterinin ekstra dikkatli olması ve çocuklarını asla yalnız bırakmaması gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Tarihi konaklarda hizmet verdiğimizden dolayı konakların orijinalliğini korumak için bu eksikliklerin giderilmesi mümkün değildir.

» Odalarda ve tüm kapalı alanlarda sigara içilmesi yasaktır. Açık alanlarda sigara kullanımı için ayrılmış bölümler mevcuttur.

» Restoranlarımıza terlik, şort ve atlet ile girilmesi yasaktır.

» Otelimizdeki havuzların kullanım kurallarına uyulması gerekmekte olup tüm alanlarda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir.

» Kredi kartındaki bilgilerin tutarsız olması ve şüpheli olması durumunda tesis rezervasyonu direkt iptal etme hakkına sahiptir.

» Restoran ve barlarda içecekler masaya servis yapıldığı gibi, misafirler kendileri de alabilir.

» 18 yaşından küçük misafirlerimize alkollü içecek servis yapılmamaktadır.

» Alkollü içecekler kahvaltı sırasında servis edilmemektedir.

» Misafirlerimiz kendi güvenlikleri için giriş esnasında ön büro tarafından verilen kol bantlarını taşımak mecburiyetindedirler.

» Otelimizin hiç bir alanında bebek bakıcılığı hizmeti verilmemektedir.

» Giriş saati 14.00’dır. Erken girişler ancak girişte otel müsaitliğine göre mümkün olabilir. Erken girişler ancak rezervasyon konfirmesinde belirtildiğinde garanti edilmektedir ve tam gün konaklama ücreti uygulanmaktadır.

» Çıkış saati 12.00’dır. Otel, çıkış saatinin aşılması durumunda misafirin eşyalarını odadan çıkarma ve/veya bir günlük konaklama ücretini misafirden alma hakkını saklı tutar.

» Otel odalarına ve diğer ortak alanlara resepsiyona ismi ve TCKN/geçerli kimlik belgesi bildirilen kişiler girebilir. Misafir ile beraber kalacak kişilerin önce resepsiyondan kayıt işlemlerini ve gerekli ödemeleri yapmaları gerekmektedir. Otel odalarında konaklayan tüm misafirlerin kimlik bilgileri yasal mevzuat gereği emniyet birimlerine otel tarafından bildirilmektedir. Misafir bu kişilerin dışında başka bir kişiyi odalara ve genel alanlara alamaz. Böyle bir durumda otel misafiri ve resepsiyonda kayıt işlemi yatırmayan kişiyi/kişileri otelden çıkarabilir. Ayrıca otel bu kişileri kolluk kuvvetlerine bildirecektir. Böyle bir durumda para iadesi yapılmaz.

» Misafir otelde konaklamaya başladığında kredi kartından veya nakit olarak depozito talep edebilir. Otel, misafirin konaklaması sırasında herhangi bir ekstra harcaması olduğunda, geç çıkış yaptığında, fazla kaldığında veya otele herhangi bir maddi zarar verdiğin bu depozitodan kesinti yapmaya yetkilidir.

» Değerli eşyaların odadalarda bulunan güvenlik kasasında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Odalarda veya otelin herhangi bir yerinde kaybolan para, mücevher veya değerli eşyalardan otel sorumlu tutulamaz. Güvenlik kasasının kullanımı günlük 2 Avro’dur.

» A’la Carte Restoranlar ücretli olarak hizmet verecektir.

» İçerde konaklama yapan misafir erken çıkış yapmak istemesi durumunda; kalan günler için para iadesi veya kalan günleri sonraki günlerde kullanması mümkün değildir.

» Otel odalarında kullanıma sunulan havlular sadece odalarda kullanım içindir ve havluların havuz etrafına veya plaja götürülmesi yasaktır. Havuzlarımızda havlu bulunmaktadır ve ücretsizdir. Plaj için havlu verilmemektedir.

» Konakladığınız süre boyunca araç anahtarınızı her zaman resepsiyona bırakmanız gerekmektedir. Anahtarı resepsiyona bırakılmayan araçlar polis tarafından çekilecektir ve masrafları araç sahibine aittir. Otel personeli veya üçüncü şahıslar nedeniyle aracınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasardan dolayı otel sorumlu tutulamaz.

» Hijyenik nedenlerden dolayı misafir odalarına dışarıdan yiyecek ve içecek çıkarılması yasaktır.

» Rezervasyon tutarına mini-barda bulunan ürünler, telefon kullanımı, çamaşır yıkama servisi, a la carte menü, güvenlik kasası kullanımı, içecekler vb. dahil değildir. Kullanımı durumunda bunlar ayrıca ücretlendirilecektir.

» Oda Kahvaltı konaklamalarda sabah kahvaltısı ücretsizdir. Bunun dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir. Tesiste verilen Oda Kahvaltı konaklamalar; çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Kahvaltı dahil rezervasyonlarda giriş günü alınacak kahvaltı ücrete tabidir. Otelde alınacak tüm içecekler ücretlidir.

» Yarım Pansiyon konaklamalarda, geçerli konsept saatlerinde: Sabah ve akşam yemekleri tesisin belirlediği alan ve saatlerde verilmektedir. Belirtilen hizmetler dışındakiler ayrıca ücretlendirilir. Yarım Pansiyon dahil rezervasyonlarda çıkış günü alınacak akşam yemeği ücrete tabidir. Otelde alınacak tüm içecekler ücretlidir. Öğle yemeği dahil olan konaklamalara çıkış günü öğle yemeği dahil değildir. Farklı konseptlerde yapılan rezervasyonlar için otelden bilgi alınabilir.

» Misafir, otel odalarını ve otel odalarında bulunan demirbaş envanterlerini özenle kullanmak zorundadır.

» Misafir, otel içerisinde ve çevrede oturanlara iyi niyet kuralları içinde davranmaya zorunludur.

» Misafir, otel odalarında kesinlikle tadilat vs. yapamaz.

» Misafir, konaklamasının sonunda, otel odasını aldığı şekilde, otele teslim etmek zorundadır. Keza otel odalarıyla birlikte teslim edilen demirbaşlar da alındığı şekilde otele teslim edilmediği takdirde, oluşan hasarların bedelinin otele ödenmesi zorunludur.

» Otel odalarının boşaltılması/tahliyesi gerektiği hallerde, odaların boşaltılmaması durumunda ortaya çıkacak zararlardan misafir sorumlu olacaktır.

» Misafir kendisi veya birlikte oturanların sağlığı için ciddi tehlike oluşturmayan kusurlardan dolayı, otel odasını teslim almaktan kaçınamaz, sözleşmeyi bozamaz ve rezervasyon tutarından indirim talebinde bulunamaz.

Alp Paşa Hotel herhangi bir aşırı doluluk, tadilat ve olağandışı durumda;

» Aynı bölgede Eşit Sınıfta bir otelde aynı şartlarda oda(lar) sağlayacaktır.

» İlave ücret uygulamadan o tesise ücretsiz transfer sağlayacaktır.

» Alp Paşa Hotel bu değişiklikten dolayı yasal olarak sorumlu olmayacaktır.

AÇIK YÜZME HAVUZU KURALLARI

» Havuzu sadece otel misafirleri kullanabilir.

» Can Kurtaran yoktur. Lütfen riskin size ait olduğunu bilerek havuzu kullanın.

» Havuzumuz sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında açıktır.

» Havuzumuzun maksimum derinliği 1.60cm seviyesindedir.

» 14 yaşından küçük çocuklar mayo ile ebeveynleri eşliğinde havuzu kullanabilirler.

» Dalmak, atlamak ve koşmak yasaktır. Misafirlerin nezaket kurallarına uygun davranmaları gerekmektedir.

» Havuz bölgesi kaygandır. Lütfen her zaman dikkat ediniz.

» Alkol veya uyuşturucu madde etkisinde olan kişilerin havuzu ve bahçeyi kullanmasına izin verilmez.

» Havuz çevresindeki ekipmanlara (şezlong, şemsiye, sandalye ve benzeri) rezervasyon yapılamaz.

» Otel odalarında kullanımınıza sunulmuş olan havlu ve bornozların havuz bölgesine ve plaja getirilmesi yasaktır.

» Lütfen değerli eşyalarınızı güvenlik kasasında muhafaza ediniz. Otel yönetimi otelin tüm alanlarında kaybolan değerli eşyalardan sorumlu değildir.

» Uzun saçlı olan kişiler yüzücü bonesi takmalıdır.

» Hijyenik nedenlerden dolayı, havuzu kullanmadan önce tüm misafirlerin duş alması rica olunur.

» Havuz bölgesine ve otelin diğer alanlarına dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.

» Havuz bölgesine evcil hayvan girmesi yasaktır.

» Herhangi bir bulaşıcı hastalığı, açık yarası veya cilt hastalığı bulunan kişilerin havuzu kullanmaları yasaktır.

» Açık Yüzme Havuzu Kuralları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

» Misafirler tüm risklerin onlara ait olduğunu bilerek havuzu ve havuz alanını kullanırlar ve Otel, otel olanaklarının kullanımı sırasında meydana gelebilecek herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

Web sitemizden yapılan rezervasyonlarda, ödeme yapılmadan önce bu koşulları onayladığınıza dair bir onay kutucuğu (Kişisel verilerin korunumu, ön bilgilendirme ve uzak mesafeli satış sözleşmesini okudum ve onaylıyorum.) işaretlemeniz istenmektedir. Bu onay kutucuğunu işaretlemeniz koşulları okuyup anladığınızı ve kabul ettiğinizi belirtir.

İptal ve iade koşulları fiyat kategorilerine göre veya yapılan özel teklife göre değişebilmektedir. Rezervasyonu tamamlamadan önce ilgili onay kutucuğunun yanındaki bağlantıdan mutlaka seçtiğiniz fiyat tipinin kendi özgün koşullarını okumanız önemle tavsiye ederiz.

İPTAL VE KESİNTİ MİKTARLARI

Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 7 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda yapılan ödemenin %5’i kesildikten sonra kalan tutar iade edilir.

Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 7 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmemesi durumunda herhangi bir para iadesi veya tarih değişikliği yapılmaz.

İptal edilen rezervasyonların iadesi 15 iş günü içerisinde yapılacaktır.

İadeler, ödeme yapanın kredi kartına veya banka hesabına yapılacaktır. Farklı bir hesaba yapılmayacaktır.

DEĞİŞİKLİK PROSEDÜRÜ

Yapılacak olan değişikliklerde, otelin müsaitlik durumu dikkate alınacaktır.

Rezervasyon değişikliklerinde; değişikliğin yapıldığı günün fiyat ve diğer şartları dikkate alınacaktır. Bir rezervasyon için en fazla 2 kez değişiklik yapılabilir. Değişiklik taleplerinin, giriş tarihinden minimum 15 gün önce otele bildirilmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği Türk bankalarına ait kredi kartlarından, Türkiye bankalarına ait sanal veya sanal olmayan pos cihazlarıyla, döviz çekimi yapılması mümkün değildir.

Sitemizde ve satış ofisimizde dinamik fiyatlandırma uyguluyoruz. Fiyatlarımız birincil olarak kalış tarihiyle, ikincil olarak da rezervasyon tarihi ve oda doluluk oranıyla ilişkilidir. Fiyatlar rezervasyon onaylanana kadar değişkenlik gösterebilir. Genellikle daha erken tarihte rezervasyon yaparsanız daha düşük fiyat bulursunuz. Nadiren de olsa sınırlı sayıda oda için daha sonra daha düşük fiyatlar sunulabilir. Alp Paşa Hotel herhangi bir konaklama tarihine bu web sitesiyle her zaman daha düşük fiyat garantisi vermez.

Çocuk fiyatları çocuk yaşlarına göre hesaplanmakta ve farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle rezervasyonunuzda çocuk yaşlarını otele giriş tarihindeki yaşları olarak web sitesine girmeniz, eğer telefonla, e-posta veya WhatsApp üzerinden yapıyorsanız bize bildirmeniz gerekir. Otele giriş esnasında çocuk yaşları kimliklerden kontrol edilerek o andaki kimlikte belirtilen yaş ile sizin rezervasyon aşamasında bildirdiğiniz yaşlar arasında bir uyuşmazlık olması durumunda, aynı rezervasyon koşullarıyla, bilginiz dâhilinde sizden yaş farkına bağlı ekstra ücret tahsil edilir.

1. POLİTİKANIN AMACI

Alptur Turizm Yat. İşl. San. Ve Tic. A.Ş. (“ALPTUR” veya “biz”) olarak, internet sitemizin www.alppasa.com (“Web Sitesi”) düzgün çalışmasını sağlamak ve ziyaretçilerimize ve üyelerimize (“kullanıcı(lar)” veya “siz”) en alakalı hizmetleri sunmak amacıyla cihazlarına birtakım çerezler yerleştirmekteyiz. İşbu Çerez Politikası, size çerezler ve çerezlerin nasıl kontrol edileceği hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu Politika, Web Sitesi’ne hangi teknolojilerle, hangi yöntemlerle ve ne şekilde bağlandığınıza bağlı olmaksızın uygulanmaktadır. Dolayısıyla bu Politika’yı dikkatlice okuyup ileride inceleyebilmeniz açısından bir kopyasını almanızı tavsiye ederiz.

2. REŞİT OLMAYANLAR

18 yaşın altındaysanız Web Sitesi’ni ebeveynlerinizin refakati altında ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ebeveynlerinizin refakati olmadan bu Web Sitesi’ni kullanmamanız ve hiçbir kişisel verinizi paylaşmamanız gerekmektedir.

3. ÇEREZ NEDİR?

Çerezler, internet sitemizi ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza kaydedilen küçük metin dosyalarıdır. Bu metin dosyaları ile beraber web işaretçileri, pikseller veya etiketler gibi diğer takipçiler de işbu Çerez Politikası kapsamında çerez olarak kabul edilecektir.

4. ÇEREZ KULLANIM AMAÇLARI

Çerezleri aşağıdaki amaçlarla kullanmaktayız:

• Sitenin güvenli bir şekilde çalışabilmesi,
• Kullanıcıların site üzerinde hareket edebilmesi ve sağlanan hizmet ve özelliklerden faydalanabilmesi,
• Kullanıcılar (kullanıcı aygıtları veya tarayıcı önbellekleri üzerinde) ve web site kullanımları hakkında bilgileri saklamak,
• Kullanıcıların site üzerindeki tercihleri üzerinden sitenin işlevli hale getirilmesi ve sitenin kullanıcılara uygun şekilde kişiselleştirilmesi,
• Kullanıcıların site kullanımlarının analiz edilmesi ve site üzerindeki genel eğiliminin tespit edilmesi,
• Web sitesinin performansını arttırmak, sitelerin kullanımını daha kolay ve/veya hızlı hale getirmek,
• Web siteleri üzerinden yeni özellikler sunmak.
• Kullanıcı oturum değişkenlerinin korunması.
• ALPTUR’un, 5651 sayılı Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ten kaynaklananlar başta olmak üzere, kanuni ve sözleşmesel yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için IP adresiniz gibi kişisel verilerinize ihtiyaç duymasıdır.

5. ÇEREZLERLE HANGİ TÜR VERİLERİNİZİ İŞLİYORUZ?

Çerezler, türlerine bağlı olmak üzere, genel olarak, Web Sitesi’ne eriştiğiniz cihazda

• Ad- Soyad,
• E-mail,
• Telefon numarası,
• Doğum Tarihi,
• Evlilik Tarihi,
• Ülke ve Ülke Kodu,
• Adres,
• Şifre verileriniz;
• IP, URL ve giriş çıkış kayıtlarınıza dair veriler, eriştiğiniz sayfaları, incelediğiniz hizmet ve ürünlerimizi, Web Sitesi’nde yaptığınız gezintiye ilişkin tüm bilgileri kapsamaktadır. Verileriniz; bilgi güvenliği, kayıt tutmak, rezervasyon ile ilgili süreçlerin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir. Ad, soy ad, e-mail, telefon numarası, doğum tarihi, evlilik tarihi, ülke, ülke kodu ve adres bilgilerinizi tekrar pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla işleyebilmekteyiz.

6. ÇEREZLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ

Çerezler, sitemizde oturum çerezleri ve kalıcı çerezler olarak işlev göstermektedir. Oturum çerezleri, tarayıcınızı kapatmanız ile birlikte çalışmayı durdurmaktadır. Kalıcı çerezler ise hard diskinizde uzun süre boyunca kalabilmektedir.

7. HANGİ TÜR ÇEREZLERİ HANGİ ŞEKİLLERDE KULLANIYORUZ?

Sitemizde kullanılan çerezlerin türlerini aşağıda listelenmiştir. Bu çerezler aracılığıyla topladığımız verilerin kişisel veri niteliğinde olması halinde, işbu Çerez Politikası’nı tamamlar nitelikteki ALPTUR Aydınlatma Metni uygulanacaktır. Konuya ilişkin daha fazla bilgiye sahip olmak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

Web Sitesi’nde farklı türlerde çerezler kullanmaktayız. Bunlar Web Sitesi’nin çalışmasını sağlamak için kullanılması zorunlu olan çerezler, analiz/performans çerezleri ve hedefleme/reklam çerezleridir. Ayrıca 3.taraf çerezi kullanmaktayız. IP,URL, giriş-çıkış kayıtlarınıza dair veriler bu yolla işlenmekte, çerez fonksiyonu sağlayan siteye aktarılmaktadır.

KULLANIM BAKIMINDAN ÇEREZ TÜRLERİ:

Kullanılması Zorunlu Olan Çerezler: Bu çerezler, Web Sitesi’nin düzgün şekilde çalışması için mutlaka gerekli olan çerezlerdir. Bu çerezlere, sistemin yönetilebilmesi, sahte işlemlerin önlenmesi için ihtiyaç vardır ve engellenmesi halinde Web Sitesi çalışamayacaktır.

İşlev Çerezleri: Bu çerezler size daha gelişmiş ve kolay bir kullanım deneyimi yaşatmak için kullanılan çerezlerdir. Örneğin önceki tercihlerinizi hatırlamak, Web Sitesi üzerinde yer alan bazı içeriklere rahatça erişmenizi sağlamak işlevlerini yerine getirmektedir. Aşağıda detaylı olarak açıklanan şekilde bu çerezlerin kullanımını engelleyebilirsiniz.

Analiz/Performans Çerezleri: Bu çerezler, Web Sitesi’nin işleyişinizi analiz edip anlamımızı sağlayan ve sizinle etkilişime geçerek Web Sitesi’ni geliştirebilmemizi sağlamaktadır. Aşağıda detaylı olarak açıklanan şekilde bu çerezlerin kullanımını engelleyebilirsiniz.

Hedefleme/Reklam Çerezleri: Bu çerezler, size, reklam içerikleri de dâhil olmak üzere, ilginizi çekebilecek içerikleri saptayarak sunmamız için kullanılmaktadır. Aşağıda detaylı olarak açıklanan şekilde bu çerezlerin kullanımını engelleyebilirsiniz. Ancak bu çerezleri engellemeniz, reklam içeriklerini tamamen engellemeyecek sadece sizin ilginizi çekebilecek olan reklamlar yerine genel içerikli reklamlar sunulacaktır.

SAKLANDIĞI SÜRE BAKIMINDAN ÇEREZ TÜRLERİ:

Kalıcı Çerezler (Persistent Cookies): Kişinin bilgisayarında belirli bir tarihe veya kullanıcı tarafından silinene kadar varlığını sürdüren çerezlerdir. Bu çerezler, çoğunlukla kullanıcıların site hareketlerini ve tercihlerini ölçmek amacıyla kullanılır.

Oturum Çerezleri (Session Cookies): Bu çerezler kullanıcının ziyaretini oturumlara ayırmak için kullanılır ve kullanıcıdan veri toplamaz. Çerez, kullanıcı ziyaret ettiği web sayfasını kapattığında veya belli bir süre pasif kaldığında silinir. Web Sitesi’nde üçüncü kişilerin başta reklam hizmetleri olmak üzere hizmet sağlamasına yardımcı olmak ve bu hizmetlerin etkinliğini artırmak için hedef ve izleme çerezleri kullanılır. Bu çerezler, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını ve siteleri hatırlayabilir ve başta kullanıcı cihazının IP adresi olmak üzere kişisel verileri toplayabilir. Web Sitesi, bilgi toplamak, ilgi alanlarınızı ve demografik verileri hatırlamak ve size hedeflenmiş reklamları sunmak, reklamları iyileştirmek ziyaret edilme ve reklam gösterimleri sayısını, reklam hizmetlerinin diğer kullanımlarını ve bu reklam gösterimleri ve reklam hizmetleriyle ilgili etkileşimler arasındaki oranı belirlemek için hem birinci taraf hem de üçüncü taraf çerezlerini kullanmaktadır. Web Sitesi; Facebook ve LinkedIn gibi sosyal ağlara bağlantı sağlayan sosyal eklentilerden faydalanmaktadır. Web Sitesi’ni ziyaret ettiğinizde ve bu eklentileri kullandığınızda, Web Sitesi doğrudan seçilen sosyal ağın sunucusuna bağlanır. Ardından, eklentinin sunduğu içerik doğrudan sosyal ağlardan web tarayıcınıza iletilir ve ziyaret etmekte olduğunuz web sitesine eklenir. Böylelikle ilgili sosyal ağ size ait verilere ulaşarak işleyebilir ve ilgili sosyal ağdaki hesabınıza ait verilerle birleştirebilir.

Lütfen sosyal ağların eklentiler aracılığıyla işlediği verilerin kapsamı üzerinde herhangi bir etkimiz ve kontrolümüz olmadığını unutmayın. Sosyal ağların kişisel verilerinizi hangi amaçla, hangi yöntemlerle ve hangi süreyle işleyeceğine ilişkin daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili sosyal ağlar tarafından yayınlanan kişisel verilerin işlenmesi politikalarını dikkatlice inceleyin.

KAYNAĞINA GÖRE ÇEREZ TÜRLERİ

Birinci Taraf Çerezleri: Adından da anlaşılacağı gibi, birinci taraf çerezleri doğrudan ziyaret ettiğiniz web sitesi tarafından cihazınıza yerleştirilir.

Üçüncü Taraf Çerezleri: Bunlar, ziyaret ettiğiniz web sitesi tarafından değil, Google, Facebook veya Yandex gibi üçüncü bir taraf tarafından cihazınıza yerleştirilen çerezlerdir.

8. ÇEREZLER NASIL KONTROL EDİLİR/DEVRE DIŞI BIRAKILIR?

Çerez tercihlerinizi, tarayıcı ayarlarınızı değiştirerek değiştirebilirsiniz. Tarayıcınızın sunmuş olduğu imkanlara göre, çerezlerin kullanılmasını engelleyebilir, çerez kullanılmadan önce uyarı alabilir veya sadece bazı çerezleri devre dışı bırakabilir ya da silebilirsiniz. Çerezlerle alakalı tercihler, sitemize erişim sağladığınız her bir cihaz (tarayıcı ayarları) özelinde ayrı olarak silinmesi gerekmektedir.

Çerezleri nasıl etkinleştireceğiniz, devre dışı bırakacağınız ya da kaldıracağınıza ilişkin bilgiler, internet tarayıcısı sağlayıcısının sitesindeki Yardım ekranında yer almaktadır

• Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=tr
• Mozilla: https://support.mozilla.org/tr/kb/%C3%87erezleri%20engellemek
• Internet Explorer: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies
• Safari: https://support.apple.com/kb/PH5042?locale=en-GB
• Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/

Bazı çerezleri devre dışı bırakmanız halinde sitemizin çeşitli fonksiyonlarının çalışmayabileceğini hatırlatmak isteriz.

Eğer ziyaret ettiğiniz internet sitelerinden kalan çerezlerin hepsini temizlemek istiyorsanız, aşağıdaki linkleri kullanarak, izleme çerezlerinin silinmesini sağlayan bu iki programı indirebilirsiniz:

• http://www.spybot.info/en/download/index.html

• http://www.webroot.com/consumer/products/spysweeper/

9. BİZE ULAŞIN

ALPTUR, Çerez Politikası’nın hükümlerini dilediği zaman değiştirebilecektir. Yaptığımız değişikliklere ilişkin gerekli bilgilendirmeleri internet sitemiz (www.alppasa.com) üzerinden veya bize bildirmiş olduğunuz e-posta adresiniz üzerinden sizlerle paylaşacağız.

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için bizimle info@alppasa.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Açık rıza vermeniz veya vermiş kabul edilmeniz halinde tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel veriler, ancak 6698 Sayılı Kanuna ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslara uygun olarak işlenecektir. Kişisel verilerin işlenmesinde; hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun davranılacak, bu veriler belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenecek, işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olarak kullanılacak, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilecektir. Bilgilerin işlenmesini gerektiren sebebin ortadan kalkması halinde ise yok edilecek, silinecek veya anonim hale getirilecektir.

İşbu Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi, aktarılması ve Kanun kapsamındaki haklarınıza dair sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Barbaros Mah. Hesapçı Sok. No:30 Muratpaşa Antalya/TÜRKİYE adresinde mukim Alptur Turizm Yat. İşl. San. Ve Tic. A.Ş. (ALPTUR) olarak, veri sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi Kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak aşağıda açıkladığımız kapsamda işlemekteyiz.

1. İşlediğimiz Kişisel Veriler

ALPTUR olarak, aşağıda belirtilenler de dahil olmak üzere birtakım kişisel verilerinizi işleyebilmekteyiz:

• Ad, soyad, T.C. Kimlik numarası, pasaport numaranız, medeni haliniz, kimlik belgesinde veya ehliyet fotokopisinde yer alan diğer bilgiler dahil kimlik bilgileriniz;
• İkamet bilgisi ve adres bilgisi ve konum bilgisi dahil lokasyon bilgileriniz;
• E-posta, telefon numarası, cep telefonu numarası dahil iletişim bilgileriniz;
• Banka hesap numarası, IBAN numarası, borç bilgisi, avans tutarı talebi ve bilgisi, maaş bilgileri ve yasal kesinti tutar bilgisi dahil finansal bilgileriniz;
• Eşiniz ve çocuklarınızın adı, soyadı dahil aile üyeleri bilgileriniz;
• İcra bilgisi dahil hukuki işlem bilgileriniz;
• Dernek ve vakıf üyeliklerinize dair bilgileriniz;
• Şirket bünyesinde meydana gelen olaylara dair tutanaklarda yer alan olay tespiti bilgileriniz;
• Çalışan adayları yahut tedarikçi çalışanlarının, özel ruhsat yahut lisans gerektiren işlerde, ruhsat ve linsans numaraları gibi mesleki bilgileriniz;
• Fatura, senet, çek bilgileri, üyelik, müşteri talep ve şikayet bilgileri, kullanılan/alınan ürün/hizmet bilgisi gibi müşteri işlem bilgileriniz;
• Geçmiş ürün/hizmet alımı bilgileriniz ve anket sonuçları dahil pazarlama bilgileriniz;
• IP adresi ve erişim kayıtları bilgileri dahil işlem güvenliği bilgileriniz;
• Adli sicil kaydı bilgisi dahil ceza mahkumiyeti ve güvenlik tedbirleri bilgileriniz;
• Kan grubu bilgisi, sağlık raporunda belirtilen bilgiler, alerjen madde bilgisi, engellilik durum bilgileri dahil sağlık bilgileriniz;
• Dini aidiyetiniz ve felsefi inanışlarınız gibi dini ve felsefi bilgileriniz.
• CCTV dahil görsel ve işitsel kayıtlarınız;
• CV’niz ve diploma bilgileriniz dahil mesleki deneyim bilgileriniz;
• Bordro bilgileri, disiplin soruşturması, işe giriş belgesi kayıtları dahil özlük bilgileriniz.

2. Kişisel Verilerinizi İşleme Amaçlarımız

Kişisel verilerinizi, aşağıdaki amaçlar ile sınırlı olarak işleyeceğiz:

• Ürün ve/veya hizmetlerimizin sunulabilmesi ve satış süreçlerimizin yürütülmesi,
• Ürün ve/veya hizmet satın alım süreçlerimizin yürütülmesi,
• Müşteri ilişkileri süreçlerimizin yürütülmesi,
• Müşteri iade ve değişim talebi süreçlerimizin yönetilmesi,
• Müşteri talep ve şikayetlerinin incelenmesi, değerlendirilmesi ve gerektiği takdirde iletişime geçilmesi,
• Müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi,
• İhtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda ürün ve hizmetlerimizin güncellenmesi, özelleştirilmesi ve geliştirilmesi,
• Yeni ürün veya hizmetlerimiz, mevcut ürün veya hizmetlerimizdeki değişiklikler ile kampanyalarımız ve promosyonlarımız hakkında sizlere e-posta, mesaj, bülten, sair yayınların gönderilmesi,
• İletişim süreçlerimizin planlanması ve icra edilmesi,
• İnternet sitelerimizde ziyaretçilerimizin tecrübesini iyileştirmek, talep ve sorunları tespit etmek ve aramalarını hızlı sonuçlandırmak amacıyla çerezlerin yönetilmesi. (Daha detaylı bilgi için Çerez Politikamıza bakabilirsiniz),
• Pazarlama faaliyetlerimizin ve reklam/kampanya/promosyon süreçlerimizin yürütülmesi,
• İş faaliyetlerimizin yürütülmesi ve denetlenmesi ve iş sürekliliğinin sağlanması,
• Tedarikçi, iş ortağı ve diğer üçüncü kişilerle yapılan sözleşmelere uygun olarak faaliyetlerimizin yürütülmesi ve yükümlülüklerimizin ifa edilmesi,
• Tedarikçilere yönelik performans yönetimi süreçlerimizin yürütülmesi,
• Hizmet, bakım, onarım, denetleme işlerimizin yürütülmesi,
• Tamir ve bakımı süreçlerimizin yürütülmesi,
• Finans ve muhasebe işlerimizin yürütülmesi,
• Şirket tarafından ticari kredi kartlarının çıkarılması,
• Gerektiği hallerde yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına bilgi verilmesi,
• Bağımsız denetimlerin gerçekleştirilmesinin sağlanması ve sürecin yönetilmesi,
• Şirketimize karşı yöneltilen hukuk işlerinin takibinin yapılması,
• Bina ve tesislerimizin fiziksel mekan güvenliğinin sağlanması ve ziyaretçi kayıtlarımızın oluşturulması ve takibinin sağlanması,
• Yasal mevzuatlara uyum sağlanması ve hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi,
• Çalışan adaylarının iş başvurularının değerlendirilmesi, mülakatların ve görüşmelerin yapılması, özgeçmişlerinde referans olarak gösterdikleri kişiler ile iletişime geçilmesi.

3. Kişisel Verileri Toplama Yöntemlerimiz

ALPTUR olarak, kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen kanallar üzerinden toplamaktayız:

• E-posta, SMS, kartvizitler,
• Telefon, Faks,
• CCTV (Kapalı Devre Kamera Kayıtları),
• Çerezler (Cookies) ve benzer takip teknolojileri,
• Fiziki form,
• İnternet sitemiz,
• Posta, kargo, kurye,
• Yüz yüze görüşmeler,
• Diğer fiziki ve elektronik ortamlar.

4. İşlemeye Yönelik Hukuki Sebeplerimiz

Kişisel verilerinizi, Kanun’un 5’inci ve 6’ncı maddelerinde belirtilen işleme şartları dahilinde işlemekteyiz.

5. Kişisel Verilerinizin Aktarılması

Kişisel verilerinizi Kanun’un 8’inci ve 9’uncu maddelerinde belirtilen işleme şartları dahilinde, yukarıda belirttiğimiz amaçlar ile sınırlı olarak çalışanlarımız, iş ortaklarımız, hissedarlarımız, tedarikçilerimiz, topluluk şirketlerimiz, şirket temsilcileri, vekilleri ve hukuken yetkili kamu/özel kurum ve kuruluşlarına aktarabilmekteyiz.

6. Kişisel Verilerinize İlişkin Haklarınız

İlgili Kişi olarak, KVK Kanunu’nun 11’inci maddesi uyarınca kişisel verilerinize ilişkin aşağıdaki haklara sahipsiniz:

• Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• 6698 sayılı KVK Kanunu ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde bu zararın giderilmesini talep etme.

Başvuru Yöntemi

Başvurunuzu:

• Barbaros Mah. Hesapçı Sok. No: 30 07100 Muratpaşa, Antalya/Türkiye adresine yazılı olarak;

• Elektronik posta adresinizin sistemimizde kayıtlı olması halinde aynı e-posta adresini kullanarak info@alppasa.com adresine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

Başvurunuzda;

• Adınızın, soyadınızın ve başvuru yazılı ise imzanızın,
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numaranızın, yabancı iseniz uyruğunuzun, pasaport numaranızın veya varsa kimlik numaranızın,
• Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresinizin,
• Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numaranızın,
• Talep konunuzun,

bulunması zorunlu olup varsa konuya ilişkin bilgi ve belgelerin de başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Başvurunuz ücretsiz olarak yerine getirilecektir. Ancak talep edilen işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarifedeki ücretler başvurandan talep edilecektir.

ALPTUR, kimliğinizi doğrulama hakkını saklı tutar.

Başvuru sırasında uyulması gereken usul kuralları ve daha detaylı bilgiye Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ”inden ulaşabilirsiniz.

Değerli Misafirlerimiz,

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu dönemin farkındayız, COVID-19’dan korunma anlamında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve TC Sağlık Bakanlığının uyarıları ve açıklamalarını yakından takip etmekteyiz. Otelimizin bu süreçte güvenli alan olma özelliğini sürdürebilmesini sağlamak için gerekli önlemlerimizi alıyoruz.

Alp Paşa Hotel olarak misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz.

Bu sebeple aldığımız önlemler;

* Otel girişinde çalışanlarımızın ve misafirlerimizin vücut sıcaklıkları eğitim almış personel tarafından temassız ateş ölçerler ile ölçülmektedir.

* Otelimizde resepsiyon, asansör, havuz çevresi, oturma, dinlenme ve yemek alanları güvenli sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiş, yönlendirme levhaları ve işaretleme çalışmaları yapılmıştır.

* Misafir bagajları ve kişisel eşyalar bagaj odalarında uygun kimyasal ile dezenfekte edilerek misafir odalarına güvenle taşınmaktadır.

* Misafir odalarımızda elle teması sürekli olan yüzeyler; kapı kolları, bataryalar, tuvalet ve lavabolar, aydınlatma butonları, telefon ahizeleri, TV kumandaları ve mini barlar lisanslı kimyasallar ile temizliği yapıldıktan sonra dezenfekte edilmektedir.

* Restoranlarımız da açık büfelerimiz için cam siperlik yapılmıştır ve servis eğitimli personel tarafından yapılmaktadır. Otelimizin yoğunluğuna göre a la carte veya set menü şeklinde restoranlarımızda hizmet verilmektedir.

* Asansörümüz için kapasite yazısı asılmış olup sosyal mesafe kuralı işaretlemeleri etiketler ile belirlenmiştir.

* Enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için; otelimizde yapılan standart temizliklerin yanı sıra, masalar, sandalyeler, kapı kolları, tırabzanlar, telefon ahizesi, asansör düğmeleri, klima ve ışık düğmeleri gibi temas yüzeylerin fazla olduğu yerlerin dezenfeksiyon işlemi arttırılmıştır.

* Otelimizde genel tuvaletlerde bulunan dezenfektan üniteleri arttırılmış olup, restoran girişine, genel alanlara, havuzların girişine el dezenfektan ünitesi yerleştirilmiştir.

* Misafir ve çalışanlarımızın bulunduğu alanların düzenli olarak havalandırması ve standart temizliklerinin yapılmasının yanı sıra düzenli olarak dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

* Tüm çalışanlarımız mevcut salgına karşı alınması gereken önlemler ve yapılması gereken uygulamalarla ilgili eğitime tabi tutulup sertifika almaları sağlanmıştır ve farkındalık yaratmak adına personel alanlarına bilgilendirme posterleri asılmıştır.

* Otelimizde genel alan temizlikleri klor bazlı kimyasallar kullanılarak makine ile yıkanmaktadır.

* Otelimizde günlük olarak genel alanlar ve odalarımız “Ultra Low Volume” (ULV) cihazlarımız ve etkili dezenfektan dezenfekte edilmektedir.

* Otelimizde mevcut olarak kullanılan sabunlar dezenfektan özelliği yüksek olan sabunlarla değiştirilmiştir.

* Restoranlarımızın kapasitesi azaltılarak misafirlerin birbirine olan yakın teması azaltılmıştır.

* Restoranlarımız da tek kullanımlık tuzluk, biberlik ve peçetelik bulunmaktadır. Karıştırıcılar paketli şekilde verilmektedir.

* Otel havalandırma ve iklimlendirme sistemlerimiz 24 saat kontrol altında tutulmakta, mevzuata uygun standartlarda ve sıklıkta temizlik ve dezenfeksiyonu sağlanarak mesleki yeterliliği olan kişiler tarafından kontrol edilmektedir.

* Havuzlarımızın günlük ölçümleri ve bakımlarının yapılmasının yanı sıra, kimyasal ve mikrobiyolojik su analizleri akredite laboratuvar tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Analiz sonuçları ve ölçümlerimiz siz değerli misafirlerimiz ile her havuz başında bulunan panolara asılarak paylaşılmaktadır.

* Siz değerli misafirlerimizin ve personellerimizin sağlığını önemsiyoruz. Bu nedenle 7/24 doktor, hemşire ve ambulans hizmeti alabilmek için yakında bulunan özel bir hastane ile anlaşma yapılmıştır.

* Covid-19 ile ilgili tüm yenilikleri takip ediyor, bu yenilikler doğrultusunda aldığımız önlemleri güncelliyoruz.

Aldığımız önlemler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve güncellemeleri takip etmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Alp Paşa Hotel olarak bütün önlem ve tedbirlerimizi aldığımızı ve sürekli geliştirmeye çalıştığımızı bildiririz.

SAĞLIĞINIZ İÇİN UYMANIZ GEREKEN TEDBİRLER

* Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye boyunca ovalayarak yıkayın.

* Öksürme veya hapşırma sırasında ağız ve burunu tek kullanımlık mendille kapatın. Mendil yoksa dirseğin iç kısmını kullanın.

* Ellerinizle gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunmayın.

* Konaklama süresi boyunca sosyal mesafeyi koruyun, gerekli durumlarda maske kullanın.

* Havlu gibi kişisel eşyalarınızı ortak kullanmayın.

* Bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.

* Düşmeyen ateş, öksürük, ve nefes darlığınız varsa veya şüphesi durumunda otel yetkilisine hemen bilgi verin.

* Tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçının.

* Pandemi döneminde Alp Paşa Hotel kesinlikle Covid-19 enfeksiyonu geçirmeyeceğinizi taahhüt etmez, ancak Covid-19 enfeksiyonu geçirmemeniz için gerekli olan her türlü tedbiri almaktadır.

Sosyal mesafenizi korumak sizi Covid-19 enfeksiyonundan korur.

Sağlıklı tatiller dileriz